Zaxidfest! Pierwsze i nie ostatnie słowo o festiwalu muzycznym

fot. Zaxidfest Insiader http://r.kpi.ua/zaxid/2015/08/tri-dni-do-zaxidfest

Już w najbliższy weekend jeden z największych festiwali Ukrainy. W dalszej części postu poznacie line-upy z tego, jak i poprzednich lat oraz otrzymacie garść informacji o samym festiwalu. Na sam festiwal warto wybrać się ze względu na atmosferę i muzyczną mieszankę, którą oferuje. Będziemy informować Was też o wszelakich nowinkach o festiwalu w następnym roku!

Zachidfest to coroczny festiwal współczesnej muzyki i sztuki, który odbywa się we wsi Rodatyczi niedaleko od Lwowa, w okolicach połowy sierpnia. Istnieje od 2009 roku. Głównymi nurtami muzycznymi są rock i szeroko pojęta muzyka etno, choć patrząc z perspektywy kilku lat, co roku się to zmienia, rozszerza i pojawiają się kolejne nurty (np. odmiany rocka jak indie-rock czy reggae). Początkowo festiwal nastawiony był wyłącznie na muzykę ukraińską, jednak od 2012 również się to zmienia i pojawiają się zespoły zza granicy. Z tego co rozumiem organizatorzy dążą do stworzenia dużego, plenerowego festiwalu muzycznego na Ukrainie, zbliżonego choć trochę do tych europejskich.

Cele

Celem, jaki sobie stawiają organizatorzy festiwalu jest popularyzacja muzyki i kultury ukraińskiej oraz rozwój i popularyzacja wśród młodzieży aktywnego wypoczynku oraz ruchu festiwalowego na Ukrainie. Festiwal, co ważne, odbywa się bez sponsorów oraz politycznych wpływów. Organizatorzy to inicjatywa kilku młodych, ambitnych osób, a głównym pomysłodawcą jest Jakiw Matwijczuk (Яків Матвійчук).

A tak to wygląda…

Zobacz też:

FB, VK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s